توجه به آموزش های مهارتی راهکار اصلی در کاهش بیکاری

توجه به آموزش های مهارتی راهکار اصلی در کاهش بیکاری

معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: نگاه مناسب به آموزشهای مهارتی و استفاده از تمام ظرفیت آموزشی در این حوزه با همکاری دستگاه های اجرایی، اشتغال در استان را به سرانجام می رساند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی، سعید نمکی، معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران ارومیه با بیان اینکه توجه به آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان راهکار اصلی و عمده کاهش بیکاری در استان است ، گفت: آموزش های فنی و حرفه ای که در بسیاری از موارد، کوتاه مدت هستند می توانند در کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در آذربایجان غربی موثر باشند که البته این امر منوط به توجه مدیران دستگاه های اجرایی استان به نتیجه این آموزش است.

نمکی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بازدید از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان با تأکید بر توسعه و تجهیز مراکز آموزشی، آموزش را زیر بنای توسعه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هر جامعه برشمرد و گفت: فضای مناسب آموزشی و تجهیزات استاندارد نقش تعیین کننده ای بر یادگیری، خلاقیت و استعداد کارآموزان دارد.

وی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کارآفرینان استان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و اقتصادی درون‌زا با نگاهی برون‌گرا و همچنین تدوین برنامه ششم توسعه کشور، گفت: باید از سرمایه بزرگ زنان در کشور به خوبی استفاده شود.

نمکی بر بهره‌مندی از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بانوان در تمامی عرصه‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: توسعه مشاغل خانگی بستر ایجاد اشتغال پایدار برای اقشار مختلف جامعه به ویژه بانوان را فراهم می کند.

وی افزود: توسعه، ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی بستر مناسبی برای احیای ظرفیت نیروهای مستعد جویای کار فراهم می کند.

در ادامه این بازدید، محمد مهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی نیز در سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه زنان در توسعه اقتصادی گفت: زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش مهمی در توسعه اقتصادی- اجتماعی جامعه دارند و بکارگیری صحیح از این نیروی بالقوه می تواند جامعه را به سوی توسعه و بالندگی اقتصادی سوق دهد.

وی در ادامه ضمن تأکید بر تلاش صندوق به منظور حمایت از کارآفرینی بانوان افزود: حمایت از مشاغل خانگی بستر مناسبی برای ایجاد زمینه های اشتغال فراهم می کند.

در ادامه این بازدید، محسن مددی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در توسعه زیرساخت های اقتصادی جامعه گفت: ایجاد زمینه های مهارت آموزی، خودآگاهی، هدایت و توانمند ساختن جامعه هدف نقش به سزایی در فرایند توسعه و خود اشتغالی آنان دارد .

وی افزود: توانمندسازی جامعه محلی از طریق ایجاد بستری مناسب برای مشارکت جمعی به منظور ارتقاء مهارت های فردی و اجتماعی افراد جامعه در فرایند توسعه و خود اشتغالی نقش تعیین کننده ای دارد.

شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

0پاسخ "توجه به آموزش های مهارتی راهکار اصلی در کاهش بیکاری"

نظرتو بگو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پیاده سازی توسط گذرگاه آسیا