ریشه کن شدن بیکاری در گرو توسعه مهارت آموزی

استاندار سمنان در آئین تجلیل از نخبگان مهارتی و مهارت آموختگان کارآفرین این استان گفت: ریشه کن شدن بیکاری در کشور در گرو توسعه مهارت آموزی است.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان، سید شهاب‌الدین چاوشی، استاندار این استان در آئین تجلیل از نخبگان مهارتی مهارت آموختگان کار آفرین، حامیان و فعالان رسانه‌ای یاور مهارت استان سمنان که با حضور معاون مدیریت و توسعه منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در عمارت خیلخان  شهرستان مهدی‌شهر برگزار شد اظهار داشت: ریشه‌کن شدن بیکاری در گرو مهارت آموزی است.

وی با اشاره به اهمیت مهارت‌آموزی و علم‌اندوزی در آیات و روایات دین مبین اسلام تصریح کرد: حدیث “اطلب‌العلم ولو باصین” (علم را بجویید؛ ولو در کشور چین) نشان‌دهنده اهمیت علم‌آموزی و مهارت‌آموزی در اسلام و نزد پیامبر گرامی اسلام (ص) است؛ چراکه پیامبر اسلام (ص) به خوبی می‌دانستند که بالندگی و پیشرفت مسلمانان با مهارت‌آموزی و علم و دانش محقق می‌شود.

استاندار سمنان با اشاره به فرهنگ مدرک‌گرایی حاکم بر جامعه امروز، از این رویکرد انتقاد و عنوان کرد: امروز انبوه فارغ‌التحصیلان فاقد مهارت نظام کارآفرینی ما را رنج می‌دهد.

چاوشی با تأکید بر اینکه داشتن مدرک بدون مهارت و تخصص برای توسعه کارآفرینی و اشتغال کافی نیست تصریح کرد: امروز باید تلاش کنیم به جای فرهنگ مدرک‌گرایی، فرهنگ مهارت آموزی در استان سمنان و سراسر کشور حاکم شود.

وی با اشاره به اینکه باید سهم هریک از شهروندان در بهره‌وری ملی مشخص باشد خاطرنشان کرد: امروز همه ما باید به اندازه مصرف خود، در تولید کشور نیز سهیم باشیم.

استاندار سمنان اجرای طرح هر سمنانی یک مهارت را فرصتی تاریخی برای توسعه اشتغال در این استان عنوان کرد.

 وی با تأکید بر اینکه امروز همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با اقتصاد در استان سمنان برای حل مشکل اشتغال در یک جبهه واحد تلاش می‌کنند گفت: باید بتوانیم بر «هیولای بیکاری» فائق شویم و برای این مهم هم توانایی و هم ظرفیت‌های کم‌نظیر در استان سمنان و کشور وجود دارد.

چاوشی با بیان اینکه امروز همه ما باید دست در دست هم دهیم و کشور خود را با کار و تلاش بسازیم عنوان کرد: البته این هدف مهم بدون مهارت و دانش میسر نمی‌شود.

شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

0پاسخ "ریشه کن شدن بیکاری در گرو توسعه مهارت آموزی"

نظرتو بگو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پیاده سازی توسط گذرگاه آسیا