آموزش نرم افزار Revit – آموزشگاه آپادانا

نرم افزار رویت Autodesk Revit Architecture

در میان نرم افزار های معماری برای طراحی پلان ساختمان علاوه بر نرم افزار اتوکد autocad نرم افزار های دیگری نیز وجود دارند که با داشتن امکانات متعدد میتوانند کاربرد های مختلف و متفاوتی داشته باشند که در این میان نیز نرم افزار رویت که از محصولات شرکت autodesk است نیز از محبوبیت و کاربرد بسیاری برخوردار است و مورد استفاده بسیاری از مهندسین و دانشجویان رشته معماری و عمران قرار میگیرد. نرم افزار معماری Revit یکی از نرم افزار های محبوب است که با داشتن ویژگی های زیاد و پیشرفته و کارکرد آسان امکان دسترسی به ابزار های حرفه ای برای مدل سازی freeform و طراحی پارامتریک را مهیا میکند . روش انجام پروژه در برنامه رویت Autodesk Revit Architecture بر اساس مدل اطلاعاتی ساختمان BMI ( Building Information model ) است .

برخی از ویژگی های نرم افزار Revit

روند طراحی : روند طراحی در نرم افزار رویت معماری به گونه ای است که ابتدا در آن حجم ساختمان مشخص میشود و سپس با توجه به نوع پروزه و سازه مورد نظر اجزا و جزئیات ( دیوار , در , حمام , پنجره , فضای اتاق ها ) را در آن جاسازی می نمایید .

ترسیمات : در نرم افزار Revit architecture کار ترسیمات بسیار آسان است به طوریکه با انتخاب تراز هر طبقه نقشه ای دو بعدی از عناصر موجود بر مبنای مقیاس مورد نظر شما در اختیارتان قرار میگیرد و نیازی به کار اضافی نیست .

جدول مقادیر و بر آورد ها : یکی دیگر از قابلیت های نرم افزار رویت این است که مقادیر و بر آورد ها با دقت در اختیارتان قرار میگیرد و متره پروژه نیز در دسترس است .

مستند سازی : از دیگر ویژگی های نرم افزار Revit میتوان به این اشاره کرد که میتوانید استاندارد شرکت خود را برای نظم دهی به پروژه برای ضخامت خطوط و چیدمان شیت ها و مقیاس نقشه به پلان مورد نظر اضافه کنید .

تبادلات : ارسال و وارد کردن اکثر فایل های سایر برنامه ها و نرم افزار های معماری در نرم افزار نقشه کشی رویت از دیگر قابلیت های این نرم افزار است .

تحلیل انرژی : در این نرم افزار میتوانید مدل سازه طراحی شده خود را برای دریافت و ذخیره انرژی تنظیم نمایید تا به مدل و طرح ایده آل خود برسید .

تهیه تصاویر سه بعدی : در این نرم افزار میتوانید با استفاده از جایگذاری دوربین برای فضا های داخلی و خارجی بعد از تنظیم نور های طبیعی و مصنوعی رندر های مورد نظر و طرح سه بعدی خود را تنظیم نمایید .

گردش مجازی : در این نرم افزار برای تهیه یک انیمیشن فقط یک مسیری برای گردش در نرم افزار مشخص میکنید و با تنظیم دوربین و سرعت گردش به تهیه یک انیمیشن حرفه ای می پردازید .

قدرت سازندگی و تهیه پلان در این نرم افزار به حدی زیاد است که نام آن برگرفته از کلمه revitalization به معنای حیات بخش و زندگی آفرین گرفته شده است پس نرم افزار مهندسی رویت revit یکی از نرم افزار های دقیق و مفید در طراحی محسوب میشود . نرم افزار مهندسی revit قابلیت محاسبه هزینه ها و امور مالی و مدیریت مالی را نیز دارد که در اصطلاح به آن ۴D BIM میگویند .

بررسی دوره

نامعلوم

امتیاز
 • 5 stars0
 • 4 stars0
 • 3 stars0
 • 2 stars0
 • 1 stars0

نقدی برای این دوره پیدا نشد.

0 دانشجو ثبت نام کرد

  تماس با ما

  در صورت تمایل به شرکت در دوره مورد نظر، می توانید با یکی از شماره های زیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

  021-66428036
  021-66431202

  09120304609
  09108636636

  ایمیل : info@apadanatvto.ir

  شبکه های اجتماعی

  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از آخرین اخبار و اطلاعیه های آموزشگاه آپادانا مطلع باشید.

  طراحی و پیاده سازی توسط گذرگاه آسیا