مدیر تور – آموزشگاه آپادانا

راهنمای گردشگری یا راهنمای تور مسافرتی کسی است که دارای تسلط و اطلاعات کامل درباره میراث طبیعی و فرهنگی هر منطقه است و از این رو قادر است این اطلاعات را به زبان قابل درک برای گردشگران توضیح دهد و یا ترجمه کند. از این نظر یک راهنمای گردشگری شخصی است که غالبا آگاهی و آشنایی ویژه‌ای با خصوصیات فرهنگی، اقلیمی و اجتماعی منطقه و مقتضیات، آداب و رسوم و مقررات مرتبط با این مکانها دارد که در راهنمایی گردشگران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راهنمای گردشگری همراه گروه سفر می کند و در شرایط مختلف مسافران را راهنمایی و اطلاعات مورد نیاز آنها در سفر را در اختیارشان می‌گذارد.

وظایف و حوزه کاری راهنمای گردشگری اگر چه با مدیر تور متفاوت است اما در بسیاری موارد مدیر تور وظایف مربوط به راهنمای گردشگری را نیز انجام می دهد که البته از نظر استانداردهای بین المللی مانعی ندارد.

مدیر تور مسئولیت تور و همه مسافران آن را بر عهده دارد. او بر انجام درست کارها و برنامه‌های تور نظارت می‌کند و مسئولیت مدیریت هزینه‌ها و مخارج تور را بر عهده دارد.

یک راهنمای تور مسافرتی باید حافظه خوبی در به یادسپاری اطلاعات تاریخی، رویدادها، حقایق، اعداد و ارقام داشته باشد. او باید توان مدیریت و سازماندهی خوبی داشته و در موارد لزوم تصمیم‌گیری‌های درستی برای گروه انجام دهد؛همچنین داشتن روابط عمومی بالا،ایجاد ارتباط نزدیک و توأم با احترام با مسافران، داشتن ظاهری آراسته و مسئولیت پذیری بالا از دیگر خصوصیات اصلی راهنمای تور است.

از آنجا که راهنمای گردشگری در سفر همیشه باید در دسترس باشد، بنابراین گاهی از صبح زود تا آخر شب مشغول کار است. حجم کار او در زمان هایی از سال به خصوص تعطیلات بسیار زیاد است.

در بسیاری از موارد راهنمای تور، شغلی پاره وقت برای افراد است و در کنار آن شغل دیگری نیز دارند. تنها تعدادی از راهنمایان تور هستند که به صورت تمام وقت کار کرده و از این راه تمام هزینه‌های زندگی خود را تامین می‌کنند.

راهنمای تور، زندگی خود را عمدتا در کنار مسافران و توریست ها و اغلب در نواحی توریستی سپری می کند و اغلب در چند منطقه یا کشور دارای مهارت و تجربه های مناسب است. او معمولا با یک آژانس مسافرتی یا برگزار کننده تور کار می کند.

بررسی دوره

نامعلوم

امتیاز
 • 5 stars0
 • 4 stars0
 • 3 stars0
 • 2 stars0
 • 1 stars0

نقدی برای این دوره پیدا نشد.

0 دانشجو ثبت نام کرد

  تماس با ما

  در صورت تمایل به شرکت در دوره مورد نظر، می توانید با یکی از شماره های زیر جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

  021-66428036
  021-66431202

  09120304609
  09108636636

  ایمیل : info@apadanatvto.ir

  شبکه های اجتماعی

  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از آخرین اخبار و اطلاعیه های آموزشگاه آپادانا مطلع باشید.

  طراحی و پیاده سازی توسط گذرگاه آسیا